Kriminalista Tim Speedle (postava seriálu CSI Kriminálka Miami)

Tim Speedle

Hraje: Rory Cochrane

Tim Speedle je specialista na stopy a otisky v denní směně kriminalistické laboratoře Miami kde pracuje pod vedením supervizora Horatia Caina.

Tim byl zaměstnán v CSI Miami na přímluvu Jesseho Cardozy, bývalého supervizora po jehož odchodu k policii do Los Angeles převzal vedení Caine. Jesse mu doporučil Speedla, který v té době pracoval u policie v St. Petersburgu (vzpomínky na tuto událost jsou ztvárněny v prvním díle osmé sezóny „Zpátky v čase“).

Tim Speedle nebere svoji práci tak vážně jako ostatní a zdá se, že ji dělá více méně jenom pro peníze. Život bere s nadhledem, do práce jezdí raději na kole než autem a je tak trochu „bordelář“. To se projeví například tím, že si půjčí bez vedomí kolegyně Calleigh Duquesne její baterku a tu ji sice vrátí, ale zcela vybitou což má pak vliv na práci na místě činu. Daleko větší problémy ale způsobuje jeko nepořádnost při čištění služební zbraně kterou zanedbává. V osmnáctém díle první řady „Únik informací“ mu selže zbraň při útoku drogového kartelu na kolonu převážející drogy k likvidaci.

Nedostatečná údržba zbraně nakonec způsobí i Speedovu smrt. V úvodním díle třetí řady „Tři výstřely“ dojde při přestřelce v klenotnictví k selhání pistole v kritickém okamžiku. To dá protivníkovi výhodu a Tim je zasažen do prsou. Umírá Horatiovi v náručí ještě před příjezdem ambulance.

Speedle se ještě objevuje v šesté řadě seriálu ve vzpomínkách či halucinacích Erica Delka.

Fotky

Zobrazit celou galerii 

Komentáře

Avatar
info 5.7.2018

Máte v popisu chybu – Tim sice umře doopravdy v prvním dílu třetí řady, ten se ale jmenuje „Ztracený syn“. „Tři výstřely“ je až jednadvacátý díl té samé řady, a jde v něm o něco úplně jiného.

Přidat komentář

Hledat

Facebook & Google+

Další postavy

Kriminalisté Policisté Lékaři, patologové