Kriminalista Horatio Caine (postava seriálu CSI Kriminálka Miami)

Horatio Caine

Hraje: David Caruso

Rodiče Caina pojmenovali po spisovateli Horatiu Algerovi. Než se přestěhoval do Miami, pracoval Caine v New Yorku jako detektiv v NYPD. Tam také zabil vraha své matky – svého vlastního otce. V roce 1995 byl přímo ve službě zraněn. Byl pobodán při vyšetřování série případů, v nichž pachatel zamykal děti do skříní a následně vraždil jejich rodiče.

Po příjezdu na Floridu vstoupil do služeb policie v Miami Dade jako detektiv. Později byl přeřazen k pyrotechnikům, kde se jeho nadřízeným stal Al Humphries. Tento starší policista, hluboce Cainem respektovaný, se stal jeho přítelem. Humphries umírá ve druhé epizodě první řady „Obojek smrti“ při zneškodňování nastražené nálože.

Horatio měl také pracoval v utajení v Pensacole (na Floridě) na začátku devadesátých let (což je v přímém rozporu s tím, že měl až do roku 1995 pracovat v New Yorku). V té době chodil s ženou, jež o sobě prohlašovala, že se jmenuje Julia Eberlie, a s níž zplodil syna jménem Kyle. Julia mu existenci syna zatajila, a tak se o Kylovi dozvěděl až o šestnáct let později v šesté řadě seriálu. Později se měl vrátit do Miami jako detektiv, a scénáristé se tuto časovou nerovnalost pokusili skrýt do jeho předchozí práce pyrotechnika.

Nakonec Caine přijímá nabídku k přechodu do kriminální laboratoře na pozici řadového pracovníka. Po odchodu vedoucí laboratoře Megan Donnerové (z důvodu úmrtí jejího manžela), se stává Horatio definitivně vedoucím.

Horatio byl krátce ženatý se sestrou Erica Delka Marisol. Bohužel brzy po svatbě je Marisol zastřelena sniperem drogového gangu Mal Noche se kterým vede policie pod vedením Horatia válku (IV. sezóna, epizoda 24 „Běsnění“).

Fotky

Zobrazit celou galerii 

Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář

Hledat

Facebook & Google+

Další postavy

Kriminalisté Policisté Lékaři, patologové