Kriminalistka Calleigh Duquesne (postava seriálu CSI Kriminálka Miami)

Calleigh Duquesne

Hraje: Emily Procter

Calleigh Duquesne je specialista na stopy a balistiku pocházející z Louisiany. Mluví plynule španělsky a má akademický titul v oboru fyziky z university Tulane v New Orleans. V předchozí službě u policie v New Orleans získala přezdívku „Bullet Girl“ pro svou hlubokou znalost a ovládání střelných zbraní.

Calleigh je stále usměvavá a věčná optimistka, což jí ale nebrání v tom, aby nemilostrdně posílal zločince za mříže.  Nevěří v nadpřirozené síly, ale věří v „karmu“. A ačkoli ji nenahání strach ani násilí a brutalita které byla jako kriminalista v CSI Miami svědkem, jedné věci se přece jen bojí – mravenců (v druhé sérii seriálu jí pomáhá zbavit se tohoto strachu Eric Delko).

Rodiče se kolem roku 1992 rozvedli a rozvod nebyl rozhodně přátelský. Matka se snažila být spíše kamarádkou než autoritou a tak ji vychovávala chůva.

Otec Calleigh – Kenwall „Duke“ Duquesne (hraje John Heard) – je obhájce neúspěšně bojující s alkoholismem. Calleigh mu alespoň občas pomůže tím, že ho odveze domů když to přežene s pitím. Jednou kvůli němu dokonce lhala svému šéfovi Horaciu Cainovi, když se přišel přiznat k tomu, že málem někoho v opilosti zabil autem.

Co se týče jejích milostných vztahů a partnerů – v minulosti chodila s bývalým odstřelovačem speciálních sil námořní pěchoty (Marine Corps Special Ops), který pomáhal Horatiovi pochopit myšlení seriového střelce řádícího v centru Miami (devátá epizoda první řady nazvaná „Ostřelovač“).

Dalším z jejích blízkých vztahů byl v druhé sezóně vztah s detektivem Johnem Hagenem (hraje Holt McCallany), bývalým parťákem Horatiova bratra Raymonda. Jejich vztah skončí když John opouští policii z důvodu „špatných zad“, což jak jí vysvětlí Ryan Wolfe je jen jiné označení pro neschopnost ke službě z důvodu neprojití psychologickými testy. Na konci třetí sezóny Hagen odcizí klíčový důkaz z místa činu s tím, že ho později předloží a stane se tak hrdinou. Calleigh si však při fotografování místa činu všimne chybějícího důkazu – v tu chvíli již na ní John zezadu míří zbraní. Spoušť však nezmáčkne a z místa uteče aniž by Calleigh zaregistrovala kdo na ni mířil. Hagen nakonec spáchá sebevraždu v balistické laboratoři, při níž Duquesne pozná zvuk natahování kohoutku z místa činu. V kapse sebevraha je navíc nalezen onen chybějící důkaz.

V celém seriálu se postupně vyvíjí její vztah s Erikem Delkem až v sedmé sezóně, epizodě 14 „Kouřová clona“Eric řekne že by si nedokázal představit život bez ní a v epizodě 20 „Vlk v rouše beránčím“ je vidět Eric jak vztává nahý z Calleighnii postele a jak se společně v koupelně připravují do práce. Celou sedmou řadu se jim daří tento romantický vztah skrývat.

Fotky

Zobrazit celou galerii 

Komentáře

Avatar
Petra Turanová 7.9.2017

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli má Emily Procter e-mailovou adresu abych jí mohla napsat.Děkují předem s pozdravem Petra Turanová

Přidat komentář

Hledat

Facebook & Google+

Další postavy

Kriminalisté Policisté Lékaři, patologové