Kriminalistka Calleigh Duquesne (postava seriálu CSI Kriminálka Miami)

Calleigh Duquesne

Hraje: Emily Procter

Calleigh Duquesne je specialista na stopy a balistiku pocházející z Louisiany. Mluví plynule španělsky a má akademický titul v oboru fyziky z university Tulane v New Orleans. V předchozí službě u policie v New Orleans získala přezdívku „Bullet Girl“ pro svou hlubokou znalost a ovládání střelných zbraní.

Calleigh je stále usměvavá a věčná optimistka, což jí ale nebrání v tom, aby nemilostrdně posílal zločince za mříže.  Nevěří v nadpřirozené síly, ale věří v „karmu“. A ačkoli ji nenahání strach ani násilí a brutalita které byla jako kriminalista v CSI Miami svědkem, jedné věci se přece jen bojí – mravenců (v druhé sérii seriálu jí pomáhá zbavit se tohoto strachu Eric Delko).

Rodiče se kolem roku 1992 rozvedli a rozvod nebyl rozhodně přátelský. Matka se snažila být spíše kamarádkou než autoritou a tak ji vychovávala chůva.

Otec Calleigh – Kenwall „Duke“ Duquesne (hraje John Heard) – je obhájce neúspěšně bojující s alkoholismem. Calleigh mu alespoň občas pomůže tím, že ho odveze domů když to přežene s pitím. Jednou kvůli němu dokonce lhala svému šéfovi Horaciu Cainovi, když se přišel přiznat k tomu, že málem někoho v opilosti zabil autem.

Co se týče jejích milostných vztahů a partnerů – v minulosti chodila s bývalým odstřelovačem speciálních sil námořní pěchoty (Marine Corps Special Ops), který pomáhal Horatiovi pochopit myšlení seriového střelce řádícího v centru Miami (devátá epizoda první řady nazvaná „Ostřelovač“).

Dalším z jejích blízkých vztahů byl v druhé sezóně vztah s detektivem Johnem Hagenem (hraje Holt McCallany), bývalým parťákem Horatiova bratra Raymonda. Jejich vztah skončí když John opouští policii z důvodu „špatných zad“, což jak jí vysvětlí Ryan Wolfe je jen jiné označení pro neschopnost ke službě z důvodu neprojití psychologickými testy. Na konci třetí sezóny Hagen odcizí klíčový důkaz z místa činu s tím, že ho později předloží a stane se tak hrdinou. Calleigh si však při fotografování místa činu všimne chybějícího důkazu – v tu chvíli již na ní John zezadu míří zbraní. Spoušť však nezmáčkne a z místa uteče aniž by Calleigh zaregistrovala kdo na ni mířil. Hagen nakonec spáchá sebevraždu v balistické laboratoři, při níž Duquesne pozná zvuk natahování kohoutku z místa činu. V kapse sebevraha je navíc nalezen onen chybějící důkaz.

V celém seriálu se postupně vyvíjí její vztah s Erikem Delkem až v sedmé sezóně, epizodě 14 „Kouřová clona“Eric řekne že by si nedokázal představit život bez ní a v epizodě 20 „Vlk v rouše beránčím“ je vidět Eric jak vztává nahý z Calleighnii postele a jak se společně v koupelně připravují do práce. Celou sedmou řadu se jim daří tento romantický vztah skrývat.

Fotky

Zobrazit celou galerii 

Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář

Hledat

Facebook & Google+

Další postavy

Kriminalisté Policisté Lékaři, patologové